Машина за боење ткаени материјали

ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD. е специјализирана главно во дизајнирање, производство и снабдување на Машина за боење ткаени материјали in Taiwan. Квалитетот на производите ужива висок углед, а компанијата сега е акредитиран со ISO сертификати. Ние сме, исто така, оригиналниот производител за многу познати компании кои бараат слушалки да ја придружува нивните производи. Нашата цел: поскоро снабдување на повеќето конкурентни производи; задоволи барањата на купувачот со нашите професионални технологија, лојални сервис, добра контрола на квалитетот и најфлексибилен производство систем.
Нашите

Машина за боење ткаени материјали

промовирање на нивниот шарм во голема мера. Набавени од сертифицирани производители на овие производи се произведени според параметрите за квалитет распространети на глобално ниво.
  • Машина за боење ткаени материјали - AM-ICD-W
Машина за боење ткаени материјали
модел - AM-ICD-W
Интелигентна машина за бојадисување со висок притисок со преносен транспортер
  • Нова генерација машина за боење со светски патентиран.
  • Револуционерна иновација,Environmentивотна средина.
  • Заштедете повеќе од 65%на вода,пареа,електрична енергија,и помошни,намали 65%на отпадни води и емисија на СО2.
  • Екстремен низок и уни-сооднос на алкохол:1:2.5~3.5
  • Многумина од познатата компанија за брендови ја препорачуваат својата фабрика за OEM да го користат овој модел mc за да постигнат енергија-барања за заштеда и намалување на јаглерод.ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
AM-ICD-W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Интелигентна машина за бојадисување со висок притисок со преносен транспортер Нова генерација машина за боење со светски патентиран. Револуционерна иновација,Environmentивотна средина. Заштедете повеќе од 65%на вода,пареа,електрична енергија,и помошни,намали 65%на отпадни води и емисија на СО2. Екстремен низок и уни-сооднос на алкохол:1:2.5~3.5 K-тип машина е одело за плетени ткаенини и W-тип на машина е костум за ткаени ткаенини. Различен од традиционалното боење м/в што обично ги препраќа ткаенините со помош на многу вода,овој модел м/в е опремен со транспортер за транспорт на ткаенини. Заштедува вода,пареа,потрошувачка на енергија и хемикалии, како и отпад за повеќе од 65~75%споредете со традиционалните машини за боење. Костум од многу лесни 20гр/yd до многу тешки 1500g/ткаенини yd. Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за боење ткаени материјали, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за боење ткаени материјали производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-ICD-K
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings