Мека машина за проток

ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD. е призната како светска класа производителот, набавувачот и давателот на Мека машина за проток. Како еден од најискусните производители во бизнисот. Ние секогаш снабдуваме нашите клиенти со најниска-неуспех стапка, брзо доведе време, цена-ефективност, и најдобрите по продажбата на услугата. Ние сме биле основани трговски однос со многу земји низ целиот свет, нашата компанија има вработено професионална и расте тим за истражување и развој. на нашата способност на логиката дизајн, OEM / ODM најчесто се добредојдени. Ние сме признати од страна на најдобра услуга за своите клиенти, со добар квалитет, прифатлива цена и брза испорака.
Ако сте заинтересирани во нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас. Ние сме почестени да добиете барања. Ние сме желни да прават бизнис со вас. Надевам дека ќе може да се најдат на специфичните

Мека машина за проток

од нашите производи.
 • Мека машина за проток - AM-OHD
Мека машина за проток
модел - AM-OHD
Висока температура преку машина за брзо боење со проток

Карактеристики
 • СПЕЦИЈАЛЕН СИСТЕМ ЗА ОБОВУВАЕ НА ТЕК
 • ЕКСТРЕМЕН РАК ОД НИСКО ЛИКВУР
 • БЕСПЛАТНО ГОЛЕМИ,НИСКА ТЕНЗИЈА,ВИСОКА ЕЛАСТИЧНОСТ
 • БЕСПЛАТНО ОБЈЕКУВАЕ ОБЕЗБЕДУВАЕ ОБЕЗБЕДУВАЕ
 • ПРЕСТАВУВАЈТЕ ОД ЦИРКУЛАЦИЈА ОД ТАБЕЛИНА
 • ЗАШТЕДИ БАРАЕ НА ПРОСТОР

Опција
 • СПЕЦИЈАЛНИ УРЕДИ ЗА ОПЦИЈА
 1. Детектор на цвест за да ја покаже вистинската брзина на трчање на ткаенината и неговото време на циклус по вртење, како и автоматско наоѓање на цвест.
 2. Мерач на проток за прецизно контролирање на нивото на водата.
 3. Втор хемиски резервоар за подготовка на бојата и хемикалијата одделно.
 4. Резервоар за загревање за загревање на вода за да заштедите време на циклусот на боење.
 5. Систем за одвод на електрична енергија до брзо одводнување.

Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
AM-OHD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Интелигентна машина за бојадисување со висок притисок со преносен транспортер Нова генерација машина за боење со светски патентиран. Револуционерна иновација,Environmentивотна средина. Заштедете повеќе од 65%на вода,пареа,електрична енергија,и помошни,намали 65%на отпадни води и емисија на СО2. Екстремен низок и уни-сооднос на алкохол:1:2.5~3.5 Заштедува вода,пареа,енергија,потрошувачка на хемикалии и отпад за повеќе од 65~75%споредете со традиционалните машини за боење. Специјалните функции на опционалните уреди: Одвод на висок притисок од висок притисок. Вода за ладење директно рециклирана. Подготовка на вода со висок притисок со висок притисок. Исплакнување со висок притисок висок притисок. Брзо ладење со висока температура со ледена вода. Ват метар за снимање на вкупната потрошувачка на енергија. Мерач на проток на пареа за да ја забележите вкупната потрошувачка на пареа.
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мека машина за проток, треба да знаете за највисок квалитет на Мека машина за проток производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-ICD-K
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Интелигентна машина за бојадисување со висок притисок со преносен транспортер Нова генерација машина за боење со светски патентиран. Револуционерна иновација,Environmentивотна средина. Заштедете повеќе од 65%на вода,пареа,електрична енергија,и помошни,намали 65%на отпадни води и емисија на СО2. Патентиран низ целиот свет,вклучувајќи го и еврото,У.С..А..,У.К..,Италија,Германија,Кина,Тајван,Грција,Турција,Индија,Јапонија,Тајланд,Индонезија,Малезија,Виетнам,Кореја&пеколен;&пеколен;итн.,вкупно повеќе од 200 парчиња патенти. Освои награда за иновации на претпријатија и награда за извонредност на Тајван од владата на Тајван. Помогнете во обојувањето на додадената вредност на куќите со еколошки прилагодени за да се постигне зелена економија. Допрете до SDG’целите. Исклучително краток однос на алкохол:1:2.5~3.5
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мека машина за проток, треба да знаете за највисок квалитет на Мека машина за проток производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-ICD-W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
110&орд;Ц надбрзина машина за боење Заштедете барање за простор. Надворешната површина на машината е минирана од стаклена мушка,внатрешната површина на машината има огледало како полирано за да се избегне полнење на ткаенини. Индиректно мешање систем на резервоар за додавање. Тефлонски лист во секоја комора. Машините опремени и со микропроцесор и со регулатор на температура може да се ракуваат со целосно автоматско или полуавтоматско работење. Детектор на цвест за да ја покаже вистинската брзина на трчање на ткаенината и неговото време на циклус по вртежи. Спецификација
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мека машина за проток, треба да знаете за највисок квалитет на Мека машина за проток производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-OAE
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Висока температура преку машина за брзо боење со проток Карактеристики ЕКСТРЕМНО ОБОУВАЕ СО НИСКИ ЛИКВОР БЕСПЛАТНО ОБЈЕКУВАЕ,ПОДОБРУВАЈТЕ ЧУВСТВО НА ТОЧЕВКОТО ДОПЕЕ ПРЕСТАВУВАЈТЕ ОД ЦИРКУЛАЦИЈА ОД ТАБЕЛИНА УНИФОРМНО ОБОYУВАЕ Систем за автоматско хемиско дозирање СПЕЦИЈАЛЕН СИСТЕМ ЗА ПЛИВАЕ НА ТЕК НИСКА ТЕНЗИЈА И БЕСПИРНО Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мека машина за проток, треба да знаете за највисок квалитет на Мека машина за проток производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-OHE
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за брзо боење со нормален притисок преку проток Со помош на патентиран систем за боење,сите дефекти како пилинг,деформацијата на структурата и ознаките на наборот можат целосно да се спречат.Покрај тоа,преку напнатоста може да се постигне одлична контрола на смалувањето-помалку боење со прелевање на плетени ткаенини. Специјални за ПАЛЕНИ ТЕБЕЛИ ПАТЕКОВИ ВОЛЕН ДЕЛИКАТСКИ ТЕБЕЛИ,КАКО:СПАНДЕКС(ВИКРА),ТЕРИ,ВЕЛОР,Крпа&пеколен;&пеколен;ЕТЦ. Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мека машина за проток, треба да знаете за највисок квалитет на Мека машина за проток производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-SF
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings