Машина за брзо боење

Ние сме една од реномирани имиња кои се вклучени во производство и извоз на широк спектар на Машина за брзо боење. Ние сопствената група на искусни и талентирани дизајнери кои го направија нашите производи кои се добро прифатени од страна на нашите клиенти. Посветени за да се постигне 100% задоволството на клиентите, ние одвојте екстремни грижа за да се обезбеди доследна пред и по продажбата на услуги на повеќето разумна цена.
Нашата тајна на успехот е политика нашиот менаџмент на се почитуваат на деловната етика во своето занимаваат со клиентите. Ве уверуваме на за време на испорака од најдобрите

Машина за брзо боење

поддржани од страна на поттикна и внимателен услуга по продажбата.
  • Машина за брзо боење - AM-OHE
Машина за брзо боење
модел - AM-OHE
Висока температура преку машина за брзо боење со проток

Карактеристики
  • Заштедете барање за простор.
  • Надворешната површина на машината е минирана од стаклена мушка.
  • Внатрешната површина на машината има огледало како полирано за да се избегне полнење на ткаенини.
  • Индиректно мешање на системот за резервоар за додавање избегнува коагулација на чувствителни материи за боја.
  • Тефлонскиот лист во секоја комора обезбедува непречено движење на ткаенините&избегнува пилинг.
  • Машините опремени и со микропроцесор и со регулатор на температура може да се ракуваат со целосно автоматско или полуавтоматско работење.
  • Детектор на споеви за да се покаже вистинската брзина на трчање на ткаенината,и неговото време на циклус по револуција.Цвест може исто така да се открие автоматски.

Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
AM-OHE
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
110&орд;Ц надбрзина машина за боење Карактеристика МАКСОТ.РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА 110̊В. ЕКСТРЕМНО ОБОУВАЕ СО НИСКИ ЛИКВОР БЕСПЛАТНО ОБЈЕКУВАЕ,ПОДОБРУВАЈТЕ ЧУВСТВО НА ТОЧЕВКОТО ДОПЕЕ ПРЕСТАВУВАЈТЕ ОД ЦИРКУЛАЦИЈА ОД ТАБЕЛИНА УНИФОРМНО ОБОYУВАЕ Систем за автоматско хемиско дозирање СПЕЦИЈАЛЕН СИСТЕМ ЗА ПЛИВАЕ НА ТЕК НИСКА ТЕНЗИЈА И ПОЛИЦИРА PЕ ПОМАЛКУ Спецификација
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за брзо боење, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за брзо боење производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-OAE
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за брзо боење со висока температура КарактеристикиЕкстремен низок сооднос на алкохол 1:4~5,минимизирајте ја водата,потрошувачка на хемикалии и енергија,се намали и третманот на отпадните води. Опција СПЕЦИЈАЛНИ УРЕДИ ЗА ОПЦИЈА Детектор на цвест за да ја покаже вистинската брзина на трчање на ткаенината и неговото време на циклус по вртење, како и автоматско наоѓање на цвест. Мерач на проток за прецизно контролирање на нивото на водата. Втор хемиски резервоар за подготовка на бојата и хемикалијата одделно. Резервоар за загревање за загревање на вода за да заштедите време на циклусот на боење. Систем за одвод на електрична енергија до брзо одводнување. Спецификација
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за брзо боење, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за брзо боење производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-OH
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Висока температура преку машина за брзо боење со проток Карактеристики СПЕЦИЈАЛЕН СИСТЕМ ЗА ОБОВУВАЕ НА ТЕК ЕКСТРЕМЕН РАК ОД НИСКО ЛИКВУР БЕСПЛАТНО ГОЛЕМИ,НИСКА ТЕНЗИЈА,ВИСОКА ЕЛАСТИЧНОСТ БЕСПЛАТНО ОБЈЕКУВАЕ ОБЕЗБЕДУВАЕ ОБЕЗБЕДУВАЕ ПРЕСТАВУВАЈТЕ ОД ЦИРКУЛАЦИЈА ОД ТАБЕЛИНА ЗАШТЕДИ БАРАЕ НА ПРОСТОР СИСТЕМ за автоматско чистење СПЕЦИЈАЛЕН СИСТЕМ ЗА ПЛИВАЕ НА ПОПЛЕК СИСТЕМ ЗА АВТОМАТСКО ХЕМИСКО ХРАНА Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за брзо боење, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за брзо боење производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-OHD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за брзо боење со висока температура Карактеристики ЕКСТРЕМЕН РАК ОД НИСКО ЛИКВУРЕкстремен низок сооднос на алкохол 1:4~5 за да се минимизира водата,потрошувачка на хемикалии и енергија,исто така многу намален третман на потрошена вода.Затоа,може да помогне во подобрување на животната средина и зајакнување на одржливиот развој. ПЛАТЕН ДАВЕН УРЕДОпремен со уред за плетење на крајот од цевката за боење,да бидете сигурни дека ткаенините паѓаат до комората за боење уредено за да се избегне заплеткување и да се подобри боење. Избегнувајте дамкиНадворешната површина на машината е минирана од стаклена мушка за да се избегнат дамки. Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за брзо боење, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за брзо боење производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-OHDP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за брзо боење со нормален притисок преку проток Карактеристики Иновативна структура лесна работа и широка применливостИновативниот дизајн на системот за двоен проток е патентиран во многу земји и може да се примени за истовремено боење на прелевање и боење на проток..Може да се прилагоди да се нанесува со целосно боење на прелевање,целосно боење на млазници или полу-боење на проток во согласност со разни видови материјал,структура и тежина(до 700 gm/год)на ткаени или плетени ткаенини како што се памук,вискоза,волнена,полиестер,најлон и нивни измешани итн.Со помош на патентиран систем за боење,сите дефекти како пилинг,деформацијата на структурата и ознаките на наборот можат целосно да се спречат.Покрај тоа,преку напнатоста може да се постигне одлична контрола на смалувањето-помалку боење со прелевање на плетени ткаенини.Ниската и голема скала на пристапна врата е дизајнирана според човечки инженеринг.Платформата не е неопходна,го олеснува и безбедно работење.Силата на напнатост предизвикана од нејзината тежина исто така се минимизира.Целосно автоматски или полу-може да се избере систем за автоматска контрола. Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за брзо боење, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за брзо боење производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-SF
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings