Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр

Ние сме професионални Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр производителот, набавувачот и извозник, со повеќе од години на долгогодишно искуство, во фабриката во Taiwan Ние се фокусира на овој производ може да се изменуваат во согласност со клиент побарувачка. Било која количина е добредојдена. Со агресивна внимание, секогаш можеме да ви понудиме најновите статии на пазарот, со најдобра цена и услуга.
Нашите

Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр

произведени со користење висок степен на фактор влезови во согласност со меѓународните стандарди за квалитет, исто така, достапни во различни спецификации да се грижиме за разновидниот потребите на нашите вредни клиенти и може да се прилагоди на нивните барања во рамките на пазарот стапка. Еден тим на квалитетот испитувачи прави сигурни дека само беспрекорна производи се испратени за просториите патрони. Искрено се надеваме да се воспостави долгогодишен и пријателски деловен однос со тебе.
  • Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр - AM-SF
Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр
модел - AM-SF
Машина за брзо боење со нормален притисок преку проток

Иновативниот дизајн на системот за двоен проток е патентиран во многу земји и применлив за истовремено боење на прелевање и боење на проток на млаз..Може да се прилагоди да се нанесува со целосно боење на прелевање,целосно боење на проток на млаз или полу-боење со проток на млаз во согласност со разни видови материјал,структура и тежина(до 700 gm/год)на ткаени или плетени ткаенини како што се памук,вискоза,волнена,полиестер,најлон и нивни измешани итн.

Карактеристики
  • Иновативна структура лесна работа и широка применливост
  • СИСТЕМ ЗА АВТОМАТСКО ХЕМИСКО ХРАНА
  • БАВЕН ТЕК НА ВИКОВНО ОБЕЗБЕДУВАЕ ДОБРИ ЕФЕКТ ОД БОЈА
  • ДЕТЕКТОР ЗА ТАНГЛАНГ

Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
AM-SF
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Интелигентна машина за бојадисување со висок притисок со преносен транспортер Нова генерација машина за боење со светски патентиран. Револуционерна иновација,Environmentивотна средина. Заштедете повеќе од 65%на вода,пареа,електрична енергија,и помошни,намали 65%на отпадни води и емисија на СО2. Машината има патентирано низ целиот свет,вклучувајќи го и еврото,У.С..А..,У.К..,Италија,Германија,Кина,Тајван,Грција,Турција,Индија,Јапонија,Тајланд,Индонезија,Малезија,Виетнам,Кореја&пеколен;&пеколен;итн.,вкупно повеќе од 200 парчиња патенти.Оваа машина, исто така, ги доби наградите за иновација за истакнати претпријатија и награда за извонредност на Тајван од владата на Тајван, како признание за нејзините извонредни перформанси и посветеноста на индустриските иновации. Главни карактеристики: Екстремен низок и уни-сооднос на алкохол:1:2.5~3.5 Постојана брзина Брза циркулација Процес на боење контролиран или според времето на циклусот или според времето на часовникот Променливо време на процесот на боење Совршена репродуктивност Без заплеткување и брзо испирање Без триење Екстремна мала тензија,без виткање на работ Одлично униформно боење Интелигентен целосно автоматски систем за управување Одвод на висока температура од висока температура,плакнење и ладење Екстремна мала потрошувачка на енергија Обложување на тефлон Вграден во разменувач на топлина Хемиски прав се храни директно Оптимално програмирање на боење Мулти-систем за плакнење на функции CCRW-систем Држете го подот сув
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-ICD-K
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
110&орд;Ц надбрзина машина за боење Карактеристика МАКСОТ.РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА 110̊В.Добро за боење на најлонски ткаенини. ЕКСТРЕМНО ОБОУВАЕ СО НИСКИ ЛИКВОРМногу низок однос на алкохол 1:4~7,со ова се постигнува помала потрошувачка на бои за боја,хемикалии,енергија,вода&цена на третман на отпадните води. Опција ОПЦИОНАЛНИ УРЕДИ Инвертер да ја стартува машината и непречено да ја контролира брзината на проток на алкохол,потрошувачката на енергија исто така заштеди. Мерач на проток за прецизно контролирање на нивото на водата. Резервоар за загревање за враќање на топла вода и заштеда на вкупното време на обработка на циклусот. Близнак-хемискиот резервоар може да биде опремен за да ги подготвува хемикалиите и боите индивидуално и да се храни автоматски. Одвод на напојување за да заштедите време на одвод. Симултана хемија.систем за хранење за да бидете сигурни дека континуирано и стабилно хранење. Спецификација
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-OAE
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Висока температура преку машина за брзо боење со проток Карактеристики Екстремен низок сооднос на алкохол 1:4~5 минимизирајте ја водата,потрошувачка на хемикалии и енергија,третирањето на потрошената вода исто така многу се намали. ACME е пионер на машина за боење со кружен тип и еден од оригиналните дизајнери во светот од пред повеќе од 35 години. Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-OHD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Висока температура преку машина за брзо боење со проток Карактеристики ЕКСТРЕМНО ОБОУВАЕ СО НИСКИ ЛИКВОРПостигнува помала потрошувачка на работи за боја,хемикалии,енергија и вода, како и трошоци за третман на отпад. БЕСПЛАТНО ОБЈЕКУВАЕ,ПОДОБРУВАЈТЕ ЧУВСТВО НА ТОЧЕВКОТО ДОПЕЕПостигнува подобро чувство на допир од ткаенина&ги елиминира трагите на брчките. ПРЕСТАВУВАЈТЕ ОД ЦИРКУЛАЦИЈА ОД ТАБЕЛИНАПоради ова, ткаенината е уредена, но складирање на неправилноста во комората за боење, додека циркулира.Ова исто така спречува појава на траги од брчки. УНИФОРМНО ОБОYУВАЕОбезбедува голема размена на алкохол за боја со ткаенина,со што се постигнува униформно боење. Систем за автоматско хемиско дозирањеПомогнете да се намали грешката на операторот&засилувач;подобрување на бојата униформност. СПЕЦИЈАЛЕН СИСТЕМ ЗА ПЛИВАЕ НА ТЕКВремето за миење исто така се намали. НИСКА ТЕНЗИЈА И БЕСПИРНООпремена со млазница за прелевање, која спречува пилирање и циркулација со низок напон, постигнува најдобра еластичност на ликра ткаенините. Други карактеристики ДРУГИ КАРАКТЕРИСТИКИ Заштедете барање за простор. Надворешната површина на машината е минирана од стаклена мушка. Внатрешната површина на машината има огледало како полирано за да се избегне полнење на ткаенини. Индиректно мешање на системот за резервоар за додавање избегнува коагулација на чувствителни материи за боја. Тефлонскиот лист во секоја комора обезбедува непречено движење на ткаенините&засилувач;избегнува пилинг. Машините опремени и со микропроцесор и со регулатор на температура може да се ракуваат со целосно автоматско или полуавтоматско работење. Детектор на споеви за да се покаже вистинската брзина на трчање на ткаенината,и неговото време на циклус по револуција.Цвест може исто така да се открие автоматски. Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-OHE
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings