Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр

Ние сме една од водечките производители, добавувачи и извозници на широк спектар на Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр. Ние, исто така сме компанија посветена на производство и снабдување на производите од Taiwan. Ние лесно може да ги исполни вашите барања за нашите производи. Што повеќе, ние исто така се обврзуваат проекти за дизајни направени, како на клиентите барања.
Ние гаранција ние мора да ви ги задоволи со нашите производи и услуги. Затоа, ако имате било какви прашања во врска со нашите

Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр

, Можете да ни каже. Ние ќе ви даде првични одговор. Ако сте заинтересирани во нашите производи или сакате да истрага, Ве молиме слободно да контактирајте не или можете да e-mail на нас. Придружете ни се сега!
  • Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр - AM-SF
Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр
модел - AM-SF
Машина за брзо боење со нормален притисок преку проток

Изборен
  • СПЕЦИЈАЛНИ УРЕДИ ДА БИДАТ ОПЦИЈА
  1. Детектор на споеви за да се покаже вистинската брзина на трчање на ткаенината.И неговото време на циклус по револуција, како и автоматско наоѓање на цвест.
  2. Мерач на проток прецизно да се контролира нивото на водата.
  3. Програмиран систем за дозирање за да се напојува хемикалијата линеарно,зголемено или намалено.

Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
AM-SF
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
110&орд;Ц надбрзина машина за боење Карактеристика МАКСОТ.РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА 110̊В.:Добро за боење на најлонски ткаенини,исто така многу ја подобри ефикасноста на белење на алиштата и заштедуваше време на обработка на памучни ткаенини. Многу низок однос на алкохол 1:4~7,со ова се постигнува помала потрошувачка на бои за боја,хемикалии,енергија,вода&цена на третман на отпадните води. Специјалната конструкција на цевката за боење и млазницата постигнува подобро чувство на допир од ткаенина&засилувач;ги елиминира трагите на брчките.Целосно млазницата за прелевање обезбедува полнење-помалку ткаенини. Ткаенината се шири во цевката за боење кога го напушта системот за боење со мек проток&засилувач;непречено паѓа во комората за боење без никаков механизам за плетење.Поради ова, ткаенината е уредена, но неправилно ја чува во комората за боење додека циркулира.Ова исто така спречува појава на траги од брчки. Разумниот капацитет за полнење за секоја комора спречува предолга должина на ткаенината во секоја комора,го минимизира времето на циклус на ткаенина.Тешката пумпа обезбедува многу висока стапка на пумпање на алкохол во боја.Оваа карактеристика обезбедува голема размена на алкохол за боја со ткаенина,со што се постигнува униформно боење. Двете прирачник&засилувач;достапни се системи за автоматско хранење,автоматско мешање,разредување&засилувач;хранење на бои или хемикалии во одредено време линеарно,прогресивно или дегресивно.Ова помага да се намали грешката на операторот&засилувач;подобрување на бојата униформност. Специјалниот систем за плакнење на прелевање обезбедува подобро перење и минимизирање на потрошувачката на вода,времето на перење исто така се намали. Опремена со млазница за претекување за да се спречи пополнување на главни ткаенини и циркулација со низок напон, се постигнува најдобра еластичност на ликра ткаенините. Други карактеристики Заштедете барање за простор. Надворешната површина на машината е минирана од стаклена мушка,внатрешната површина на машината има огледало како полирано за да се избегне полнење на ткаенини. Индиректно мешање на системот за резервоар за додавање избегнува коагулација на чувствителни материи за боја. Тефлонскиот лист во секоја комора обезбедува непречено движење на ткаенините&засилувач;избегнува пилинг. Машините опремени и со микропроцесор и со регулатор на температура може да се ракуваат со целосно автоматско или полуавтоматско работење. Детектор на цвест за да ја покаже вистинската брзина на трчање на ткаенината и неговото време на циклус по вртежи.Цвест може исто така да се открие автоматски. Спецификација
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдоброто Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-OAE
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за брзо боење со висока температура КарактеристикиПред триесет години,кога сите сè уште ја користеа машината за боење со долга форма што троши многу вода,го презедовме водството во лансирање на повеќе вода-заштеда на машина за боење во тркалезна форма синхроно со друга европска фабрика,така што ние сме пионерите на овој вид машина за боење во круг форма.Ревидиравме малку од нашата УС-ОХД машина за боење што ја опремивме уредот за плетење на крајот од цевката за боење,да бидете сигурни дека ткаенините паѓаат до комората за боење уредено за да се избегне заплеткување и да се подобри боење,исто така ја зголемуваме комората за боење за да го зголемиме капацитетот на секоја комора на 250 кг.Овој модел има многу низок однос на алкохол од околу 1:4~5.Во споредба со традиционалната машина за боење со долги цевки,тоа може значително да ја намали потрошувачката на вода,волумен на пареа,потрошувачка на енергија,помошна употреба,емисии на јаглерод диоксид и волумен на третман на отпадни води.Тоа е еколошка машина за боење. Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдоброто Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за брзо боење со нормален притисок преку пр производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-OHDP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings