Нашата компанија посветува на производство на снабдувачот, производител и извозник на Машина за боење од нова генерација во супериорен квалитет, но со поевтини цени, како и одлична услуга за нашите клиенти. Како и за нашите професионални знаења и добро контролирана обработка линија, Monden тим е дека ние може да ви помогне на најдобар производ со најконкурентна цена. Ние потполно сопствена фабрика и строга контрола на квалитетот systems.Good квалитет, брза испорака се загарантирани. Со нетрпение очекуваме да слушнеме од тебе наскоро и имаат добра соработка со вас.

Машина за боење од нова генерација

Интелигентна машина за бојадисување со висок притисок со преносен транспортер Нова генерација машина за боење со светски патентиран. Револуционерна иновација,Environmentивотна средина. Заштедете повеќе од 65%на вода,пареа,електрична енергија,и помошни,намали 65%на отпадни води и емисија на СО2. Машината има патентирано низ целиот свет,вклучувајќи го и еврото,У.С..А..,У.К..,Италија,Германија,Кина,Тајван,Грција,Турција,Индија,Јапонија,Тајланд,Индонезија,Малезија,Виетнам,Кореја&пеколен;&пеколен;итн.,вкупно повеќе од 200 парчиња патенти.Оваа машина, исто така, ги доби наградите за иновација за истакнати претпријатија и награда за извонредност на Тајван од владата на Тајван, како признание за нејзините извонредни перформанси и посветеноста на индустриските иновации. Главни карактеристики: Екстремен низок и уни-сооднос на алкохол:1:2.5~3.5 Односот на алкохол зависи од стапката на земање вода на ткаенините. Постојана брзина:Циркулација на ткаенини со постојана брзина. Брза циркулација:Испуштање вода од ткаенините,ткаенините апсорбираат малку вода со полесно јас-Тежина,така циркулирајте брзо со низок притисок на млазницата. Процес на боење контролиран или според времето на циклусот или според времето на часовникот:Без оглед на должината на ткаенината,вкупниот бр.на циклуси се исти. Променливо време на процесот на боење:Вкупното време на процесот на боење зависи од должината на ткаенините или од брзината на циркулацијата на ткаенините.Скратете ја должината на ткаенината или побрзата брзина на ткаенината ќе го намали вкупното време на процесот. Совршена репродуктивност:Одлично совпаѓање на боите.Без разлика во серија и цевки. Без заплеткување и брзо испирање:Наместо да лебди на вода,ткаенината се транспортира на транспортер.Постигнува непречено трчање и без заплеткување. Без триење:Ткаенина транспортирана на транспортер,избегнување од триење,истегнување,закопчување,абразија и пилинг. Екстремна мала тензија,без виткање на работ:Од ткаенините испадна вода,ткаенини кои апсорбираат малку вода,намалување на гравитацијата на ткаенините,постигнува ниска напнатост,без виткање на работ.Затоа,рабовите не треба да се спојат за спандекс и трико ткаенини пред боење. Одлично униформно боење:Мал волумен на алкохол,брзата циркулација постигнува висок курс со ткаенини,резултира со одлично униформно боење. Интелигентен целосно автоматски систем за управување:Не е потребен оператор за вештини. Одвод на висока температура од висока температура,плакнење и ладење:Брзо одводнување,плакнење топла вода или ледена вода директно ладење на 135&орд;В.. Екстремна мала потрошувачка на енергија:Заштеда на енергија и намалување на трошоците. Обложување на тефлон:Тефлонски премаз за да се избегне триење. Вграден во разменувач на топлина:Висока ефикасност на размена на топлина,заштедете потрошувачка на енергија и проверете дали е униформна температура. Хемиски прав се храни директно:Брзо растворање,спречуваат конгелација. Оптимално програмирање на боење:Компјутерот ја покажува разликата на должината на ткаенините по зголемувањето на температурата,најдобрата програма за боење може да се добие соодветно со комбинирање на хемиска реакција и разновидност на физика. Мулти-систем за плакнење на функции:Исплакнување на туш:Со испирање на туш се постигнува брзо испирање и се минимизира потрошувачката на вода.а.Исплакнете преливни преливник:Брзо измијте ја пловечката плочка или пената.б.Исплакнување со ждрепка:Исцедете го и хранајте го алтернативно, за да постигнете брзо испирање и да ја минимизирате потрошувачката на вода. CCRW-систем:Комбинирајте ладење,плакнење и киер миење истовремено–скратете го вкупното време на циклус на боење и минимизирајте ја потрошувачката на вода. Држете го подот сув:Истовар на ткаенините што апсорбираат со малку вода,држете го подот сув,подобрување на работната средина. Главна функција: Процесот на боење се контролира целосно автоматски:а.Контролирани од времето.б.Контролирани од бр.на циклуси на циркулација на ткаенината. Соодносот на алкохол и волуменот на алкохол се контролираат автоматски. Константна контрола и приказ на брзината на ткаенината. Циркулацијата на ткаенините ја синхронизира контролата. Приказ на брзината на ткаенината и времето на циркулација. Модулирачка контрола за греење и ладење. Да се контролира ткаенината и брзината на транспортерот индивидуално или истовремено. Мерач на проток за прецизно контролирање на волуменот на водата. Рекорд на вкупна потрошувачка на вода. Систем за автоматско чистење Kier Мултифункционално плакнење:Исплакнување на туш,многу плакнење и двојно плакнење на прелевање. Близнак-резервоар за хемиско дозирање. Храна со хемиски прав директно,без претходна-разредување. Инверторот ја контролира брзината на моторот стабилно и заштедува енергија. Екранот за да ја прикаже вистинската брзина на трчање на ткаенината и неговото време на циклус по револуција.Откријте го спојот автоматски. Комбинирајте ладење,плакнење и киер миење истовремено.
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за боење од нова генерација, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за боење од нова генерација производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-ICD-K
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Интелигентна машина за бојадисување со висок притисок со преносен транспортер Нова генерација машина за боење со светски патентиран. Револуционерна иновација,Environmentивотна средина. Заштедете повеќе од 65%на вода,пареа,електрична енергија,и помошни,намали 65%на отпадни води и емисија на СО2. Машината има патентирано низ целиот свет,вклучувајќи го и еврото,У.С..А..,У.К..,Италија,Германија,Кина,Тајван,Грција,Турција,Индија,Јапонија,Тајланд,Индонезија,Малезија,Виетнам,Кореја&пеколен;&пеколен;итн.,вкупно повеќе од 200 парчиња патенти.Оваа машина, исто така, ги доби наградите за иновација за истакнати претпријатија и награда за извонредност на Тајван од владата на Тајван, како признание за нејзините извонредни перформанси и посветеноста на индустриските иновации. Главни карактеристики: Екстремен низок и уни-сооднос на алкохол:1:2.5~3.5 Циркулација на ткаенини со постојана брзина. Испуштање вода од ткаенините,ткаенините апсорбираат малку вода со полесно јас-Тежина,така циркулирајте брзо со низок притисок на млазницата. Без оглед на должината на ткаенината,вкупниот бр.на циклуси се исти. Вкупното време на процесот на боење зависи од должината на ткаенините или од брзината на циркулацијата на ткаенините. Скратете ја должината на ткаенината или побрзата брзина на ткаенината ќе го намали вкупното време на процесот. Одлично совпаѓање на боите.Без разлика во серија и цевки. Наместо да лебди на вода,ткаенината се транспортира на транспортер. Постигнува непречено трчање и без заплеткување. Ткаенина транспортирана на транспортер,избегнување од триење,истегнување,закопчување,абразија и пилинг. Од ткаенините испадна вода,ткаенини кои апсорбираат малку вода,намалување на гравитацијата на ткаенините,постигнува ниска напнатост,без виткање на работ.Затоа,рабовите не треба да се спојат за спандекс и трико ткаенини пред боење. Мал волумен на алкохол,брзата циркулација постигнува висок курс со ткаенини,резултира со одлично униформно боење. Не е потребен оператор за вештини. Брзо одводнување,плакнење топла вода или ледена вода директно ладење на 135&орд;В.. Заштеда на енергија и намалување на трошоците. Тефлонски премаз за да се избегне триење. Висока ефикасност на размена на топлина,заштедете потрошувачка на енергија и проверете дали е униформна температура. Брзо растворање,спречуваат конгелација. Компјутерот ја покажува разликата на должината на ткаенините по зголемувањето на температурата,најдобрата програма за боење може да се добие соодветно со комбинирање на хемиска реакција и разновидност на физика. Мулти-систем за плакнење на функции:а.Исплакнување на туш:Со испирање на туш се постигнува брзо испирање и се минимизира потрошувачката на вода.б.Исплакнете преливни преливник:Брзо измијте ја пловечката плочка или пената.в.Исплакнување со ждрепка:Исцедете го и хранајте го алтернативно, за да постигнете брзо испирање и да ја минимизирате потрошувачката на вода. Комбинирајте ладење,плакнење и киер миење истовремено–скратете го вкупното време на циклус на боење и минимизирајте ја потрошувачката на вода. Истовар на ткаенините што апсорбираат со малку вода,држете го подот сув,подобрување на работната средина.
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за боење од нова генерација, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за боење од нова генерација производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-ICD-W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ние ги доставуваме нашите најдобар квалитет

Машина за боење од нова генерација

и за време на испорака да ги задоволат вашите барања. За повеќе детална спецификација, ве молиме да ни ги испратите вашите истрага и ние ќе ви одговори наскоро.