Плетена машина за боење ткаенини

ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD. беше поставен основана во Taiwan. Нашата компанија специјализирана за дизајн, развој, производство, продажба, производство и OEM на Плетена машина за боење ткаенини. Со атрактивен дизајн, моќни функции, со висок квалитет, поволни цени и одличен по-продажба на услуги, нашите производи се најде популарност со клиентите.
Имаме напредни производствени опрема, силна техничка сила за професионална изработка на

Плетена машина за боење ткаенини

. Се надеваме дека тесно да соработуваат со странски пријатели од целиот свет.
  • Плетена машина за боење ткаенини - AM-ICD-K
Плетена машина за боење ткаенини
модел - AM-ICD-K
Интелигентна машина за бојадисување со висок притисок со преносен транспортер
  • Нова генерација машина за боење со светски патентиран.
  • Револуционерна иновација,Environmentивотна средина.
  • Заштедете повеќе од 65%на вода,пареа,електрична енергија,и помошни,намали 65%на отпадни води и емисија на СО2.
  • Екстремен низок и уни-сооднос на алкохол:1:2.5~3.5
  • K-тип машина е одело за плетени ткаенини и W-тип на машина е костум за ткаени ткаенини.
  • Различен од традиционалното боење м/в што обично ги препраќа ткаенините со помош на многу вода,овој модел м/в е опремен со транспортер за транспорт на ткаенини.
  • Заштедува вода,пареа,потрошувачка на енергија и хемикалии, како и отпад за повеќе од 65~75%споредете со традиционалните машини за боење.
  • Костум од многу лесни 20гр/yd до многу тешки 1500g/ткаенини yd.

Спецификации


ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
AM-ICD-K
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Интелигентна машина за бојадисување со висок притисок со преносен транспортер Нова генерација машина за боење со светски патентиран. Револуционерна иновација,Environmentивотна средина. Заштедете повеќе од 65%на вода,пареа,електрична енергија,и помошни,намали 65%на отпадни води и емисија на СО2. Екстремен низок и уни-сооднос на алкохол:1:2.5~3.5 Многумина од познатата компанија за брендови ја препорачуваат својата фабрика за OEM да го користат овој модел mc за да постигнат енергија-барања за заштеда и намалување на јаглерод.
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Плетена машина за боење ткаенини, треба да знаете за највисок квалитет на Плетена машина за боење ткаенини производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-ICD-W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings