Плетена машина за боење

ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD. е производителот, снабдувачот и извозник на Плетена машина за боење, Фабрика се наоѓа во Taiwan. Таа е основана од страна на искусен човек со група на млади луѓе со богато искуство, страст и вера. Со години на искуство во R & D, производство и управување, имаме чувствувате опрема, напредна технологија и стручен тим да се развие, производство и продажба на високо квалитетни фино производи со конкурентна цена и верна служба. Ние секогаш тесно соработуваат со клиентите. според нивните спецификации, и ќе им помогне да се развие нивниот пазар. Нашата цел е "да победи на двете двете страни".
Ние нудиме на нашите клиенти

Плетена машина за боење

производи. Ние цврсто веруваме дека основните вредности се задржи организации стабилна и се фокусираше кон заедничката цел. Нашите основни вредности ни помогна да постигнеме нашата мисија да се донесе мерливи придобивки за нашите клиенти.
 • Плетена машина за боење - AM-ICD-K
Плетена машина за боење
модел - AM-ICD-K
Интелигентна машина за бојадисување со висок притисок со преносен транспортер
 • Нова генерација машина за боење со светски патентиран.
 • Револуционерна иновација,Environmentивотна средина.
 • Заштедете повеќе од 65%на вода,пареа,електрична енергија,и помошни,намали 65%на отпадни води и емисија на СО2.
 • Опремени со најдобар квалитет на материјал и додатоци произведени во Германија,Италија и Јапонија.
 • Светски патенти за пронајдоци, вклучувајќи У.С..А..,У.К..,Евра,Италија,Германија,Кина,Тајван,Грција,Турција,Индија,Јапонија,Тајланд,Индонезија,Малезија,Кореја&пеколен;&пеколен;итн.
 • Костум за плетени ткаенини.
 • Целосно автоматска контрола.
 • Помогнете да ги обоите куќите да ги намалат трошоците за производство и да ја подобрат конкуренцијата.
 • Подобрување на работната средина на куќите за боење.
 • Намалете го барањето на операторот’вештина.ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
AM-ICD-K
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Интелигентна машина за бојадисување со висок притисок со преносен транспортер Нова генерација машина за боење со светски патентиран. Револуционерна иновација,Environmentивотна средина. Заштедете повеќе од 65%на вода,пареа,електрична енергија,и помошни,намали 65%на отпадни води и емисија на СО2. Екстремен низок и уни-сооднос на алкохол:1:2.5~3.5 Постојана брзина Брза циркулација Процес на боење контролиран или според времето на циклусот или според времето на часовникот Променливо време на процесот на боење Совршена репродуктивност Без заплеткување и брзо испирање Без триење Екстремна мала тензија,без виткање на работ Одлично униформно боење Интелигентен целосно автоматски систем за управување Одвод на висока температура од висока температура,плакнење и ладење Екстремна мала потрошувачка на енергија Обложување на тефлон Вграден во разменувач на топлина Хемиски прав се храни директно Оптимално програмирање на боење Мулти-систем за плакнење на функции CCRW-систем Држете го подот сув
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Плетена машина за боење, треба да знаете за највисок квалитет на Плетена машина за боење производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-ICD-W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings