Машина за боење HTHP

Ние големо, производство и снабдување на Машина за боење HTHP од Taiwan. Со богата извоз на искуства, ние не само enure нашите производи со висок квалитет, но исто така може да понуди конкурентни цени и најдобра услуга. Со успехот на нашите огромен раст на извозните пазари како нашиот главен активност, ние сме, исто така, ги исполнува барањата на локални дилери и корпорации. Ние сами одличен група на инженери, со високо-технолошки и професионални вештини, нашите производи имаат положено CE и ROHS одобренија. Нашите производи се добро избрани и проверени од страна на нашите професионални техничари, пред да бидат ставени на продажба, па оттука и висок квалитет.
Ние се справи со широк спектар на

Машина за боење HTHP

кои се достапни за нашите клиенти во различни големини и бројни форми како плоштад, круг, Д форма и многу други.
  • Машина за боење HTHP - AM-OHD
Машина за боење HTHP
модел - AM-OHD
Висока температура преку машина за брзо боење со проток

Карактеристики
Екстремен низок сооднос на алкохол 1:4~5 минимизирајте ја водата,потрошувачка на хемикалии и енергија,третирањето на потрошената вода исто така многу се намали.

Опција
  • СПЕЦИЈАЛНИ УРЕДИ ЗА ОПЦИЈА
  1. Детектор на цвест за да ја покаже вистинската брзина на трчање на ткаенината и неговото време на циклус по вртење, како и автоматско наоѓање на цвест.
  2. Мерач на проток за прецизно контролирање на нивото на водата.
  3. Втор хемиски резервоар за подготовка на бојата и хемикалијата одделно.
  4. Резервоар за загревање за загревање на вода за да заштедите време на циклусот на боење.
  5. Систем за одвод на електрична енергија до брзо одводнување.

Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
AM-OHD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Интелигентна машина за бојадисување со висок притисок со преносен транспортер Нова генерација машина за боење со светски патентиран. Револуционерна иновација,Environmentивотна средина. Заштедете повеќе од 65%на вода,пареа,електрична енергија,и помошни,намали 65%на отпадни води и емисија на СО2. Екстремен низок и уни-сооднос на алкохол:1:2.5~3.5 Заштедува вода,пареа,потрошувачка на енергија и хемикалии, како и отпад за повеќе од 65~75%споредете со традиционалните машини за боење. Опремени со најдобар квалитет на материјал и додатоци произведени во Германија,Италија и Јапонија. Светски патенти за пронајдоци, вклучувајќи У.С..А..,У.К..,Евра,Италија,Германија,Кина,Тајван,Грција,Турција,Индија,Јапонија,Тајланд,Индонезија,Малезија,Кореја&пеколен;&пеколен;итн. Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за боење HTHP, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за боење HTHP производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-ICD-W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за брзо боење со висока температура Карактеристики Ниска потрошувачка на вода&Ниско загадување Единствено боење Ткаенината ја шири циркулацијата Помала напнатост и мек проток добро за спандекс Без виткање на тротоарите и рабовите, го подобруваат чувството на допир Автоматски систем за хемиско дозирање Систем за автоматско чистење Специјален систем за плакнење на прелевање Заштедете барање за простор Опција СПЕЦИЈАЛНИ УРЕДИ ЗА ОПЦИЈА Детектор на цвест за да ја покаже вистинската брзина на трчање на ткаенината и неговото време на циклус по вртење, како и автоматско наоѓање на цвест. Мерач на проток за прецизно контролирање на нивото на водата. Втор хемиски резервоар за подготовка на бојата и хемикалијата одделно. Резервоар за загревање за загревање на вода за да заштедите време на циклусот на боење. Систем за одвод на електрична енергија до брзо одводнување. Спецификација
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за боење HTHP, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за боење HTHP производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-OH
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Висока температура преку машина за брзо боење со проток Карактеристики СОСТОЈБИ НА СИЛИОТ ЛИКВУР 1:4~7 Изборен ОПЦИОНАЛНИ УРЕДИ Инвертер да ја стартува машината и непречено да ја контролира брзината на проток на алкохол,потрошувачката на енергија исто така заштеди. Мерач на проток за прецизно контролирање на нивото на водата. Резервоар за загревање за враќање на топла вода и заштеда на вкупното време на обработка на циклусот. Близнак-хемискиот резервоар може да биде опремен за да ги подготвува хемикалиите и боите индивидуално и да се храни автоматски. Одвод на напојување за да заштедите време на одвод. Симултана хемија,систем за хранење за да бидете сигурни дека континуирано и стабилно хранење. Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за боење HTHP, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за боење HTHP производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-OHE
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings