Машина за боење со висок притисок при висок притис

Ние би сакале да се воведе нашата компанија како водечки производител, на снабдувачот, извозникот на Машина за боење со висок притисок при висок притис. Поради нашето долгогодишно аранжмани и долго искуство во оваа област, ние уверувам на професионални квалитетни производи по многу конкурентни цени. Ако сакате да добиете повеќе информации или примероци за испитување на квалитет, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.
Главно ние професионално производство со врвен квалитет

Машина за боење со висок притисок при висок притис

, Дека посветени да обезбедат најдобрите производи и служи за да ви по најповолна цена. Имаме испорачува нашите производи на многу клиенти со добра репутација за неколку години. Па ние сигурно може да се каже дека квалитетот и цената на нашите производи ќе ви помогнат и вашите клиенти задоволи.
  • Машина за боење со висок притисок при висок притис - AM-ICD-W
Машина за боење со висок притисок при висок притис
модел - AM-ICD-W
Интелигентна машина за бојадисување со висок притисок со преносен транспортер
  • Нова генерација машина за боење со светски патентиран.
  • Револуционерна иновација,Environmentивотна средина.
  • Заштедете повеќе од 65%на вода,пареа,електрична енергија,и помошни,намали 65%на отпадни води и емисија на СО2.
  • Екстремен низок и уни-сооднос на алкохол:1:2.5~3.5
  • Заштедува вода,пареа,потрошувачка на енергија и хемикалии, како и отпад за повеќе од 65~75%споредете со традиционалните машини за боење.
  • Опремени со најдобар квалитет на материјал и додатоци произведени во Германија,Италија и Јапонија.
  • Светски патенти за пронајдоци, вклучувајќи У.С..А..,У.К..,Евра,Италија,Германија,Кина,Тајван,Грција,Турција,Индија,Јапонија,Тајланд,Индонезија,Малезија,Кореја&пеколен;&пеколен;итн.

Спецификации


ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
AM-ICD-W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Машина за брзо боење со висока температура Карактеристики Ниска потрошувачка на вода&Ниско загадување Единствено боење Ткаенината ја шири циркулацијата Помала напнатост и мек проток добро за спандекс Без виткање на тротоарите и рабовите, го подобруваат чувството на допир Автоматски систем за хемиско дозирање Систем за автоматско чистење Специјален систем за плакнење на прелевање Заштедете барање за простор Опција СПЕЦИЈАЛНИ УРЕДИ ЗА ОПЦИЈА Детектор на цвест за да ја покаже вистинската брзина на трчање на ткаенината и неговото време на циклус по вртење, како и автоматско наоѓање на цвест. Мерач на проток за прецизно контролирање на нивото на водата. Втор хемиски резервоар за подготовка на бојата и хемикалијата одделно. Резервоар за загревање за загревање на вода за да заштедите време на циклусот на боење. Систем за одвод на електрична енергија до брзо одводнување. Спецификација
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдоброто Машина за боење со висок притисок при висок притис, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за боење со висок притисок при висок притис производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-OH
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Висока температура преку машина за брзо боење со проток КарактеристикиЕкстремен низок сооднос на алкохол 1:4~5 минимизирајте ја водата,потрошувачка на хемикалии и енергија,третирањето на потрошената вода исто така многу се намали. Опција СПЕЦИЈАЛНИ УРЕДИ ЗА ОПЦИЈА Детектор на цвест за да ја покаже вистинската брзина на трчање на ткаенината и неговото време на циклус по вртење, како и автоматско наоѓање на цвест. Мерач на проток за прецизно контролирање на нивото на водата. Втор хемиски резервоар за подготовка на бојата и хемикалијата одделно. Резервоар за загревање за загревање на вода за да заштедите време на циклусот на боење. Систем за одвод на електрична енергија до брзо одводнување. Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдоброто Машина за боење со висок притисок при висок притис, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за боење со висок притисок при висок притис производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-OHD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Висока температура преку машина за брзо боење со проток Карактеристики СОСТОЈБИ НА СИЛИОТ ЛИКВУР 1:4~7 Изборен ОПЦИОНАЛНИ УРЕДИ Инвертер да ја стартува машината и непречено да ја контролира брзината на проток на алкохол,потрошувачката на енергија исто така заштеди. Мерач на проток за прецизно контролирање на нивото на водата. Резервоар за загревање за враќање на топла вода и заштеда на вкупното време на обработка на циклусот. Близнак-хемискиот резервоар може да биде опремен за да ги подготвува хемикалиите и боите индивидуално и да се храни автоматски. Одвод на напојување за да заштедите време на одвод. Симултана хемија,систем за хранење за да бидете сигурни дека континуирано и стабилно хранење. Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдоброто Машина за боење со висок притисок при висок притис, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за боење со висок притисок при висок притис производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-OHE
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings