Ние сме една реномирана и за повеќе од 40 години успешно Taiwan производителот, набавувачот и извозник во Машина за боење со висок притисок. Нашата фабрика е декориран со комплетна опрема за серија производни постапки, може да обезбеди над-сите контрола во quality.Whether ќе бараат конкурентни цени, квалитет на производот, или целосно прилагодени кабел за да ги задоволат вашите посебни барања, ние сме секогаш тука за да понуди висок квалитет кабел со најдобрите service.Welcome да ја посетите нашата веб-сајт за да добиете повеќе информации за нашите производи и да се забрза нашата меѓусебно разбирање.

Машина за боење со висок притисок

110&орд;Ц надбрзина машина за боење Карактеристика МАКСОТ.РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА 110̊В.:Добро за боење на најлонски ткаенини,исто така многу ја подобри ефикасноста на белење на алиштата и заштедуваше време на обработка на памучни ткаенини. Многу низок однос на алкохол 1:4~7,со ова се постигнува помала потрошувачка на бои за боја,хемикалии,енергија,вода&цена на третман на отпадните води. Специјалната конструкција на цевката за боење и млазницата постигнува подобро чувство на допир од ткаенина&засилувач;ги елиминира трагите на брчките.Целосно млазницата за прелевање обезбедува полнење-помалку ткаенини. Ткаенината се шири во цевката за боење кога го напушта системот за боење со мек проток&засилувач;непречено паѓа во комората за боење без никаков механизам за плетење.Поради ова, ткаенината е уредена, но неправилно ја чува во комората за боење додека циркулира.Ова исто така спречува појава на траги од брчки. Разумниот капацитет за полнење за секоја комора спречува предолга должина на ткаенината во секоја комора,го минимизира времето на циклус на ткаенина.Тешката пумпа обезбедува многу висока стапка на пумпање на алкохол во боја.Оваа карактеристика обезбедува голема размена на алкохол за боја со ткаенина,со што се постигнува униформно боење. Двете прирачник&засилувач;достапни се системи за автоматско хранење,автоматско мешање,разредување&засилувач;хранење на бои или хемикалии во одредено време линеарно,прогресивно или дегресивно.Ова помага да се намали грешката на операторот&засилувач;подобрување на бојата униформност. Специјалниот систем за плакнење на прелевање обезбедува подобро перење и минимизирање на потрошувачката на вода,времето на перење исто така се намали. Опремена со млазница за претекување за да се спречи пополнување на главни ткаенини и циркулација со низок напон, се постигнува најдобра еластичност на ликра ткаенините. Други карактеристики Заштедете барање за простор. Надворешната површина на машината е минирана од стаклена мушка,внатрешната површина на машината има огледало како полирано за да се избегне полнење на ткаенини. Индиректно мешање на системот за резервоар за додавање избегнува коагулација на чувствителни материи за боја. Тефлонскиот лист во секоја комора обезбедува непречено движење на ткаенините&засилувач;избегнува пилинг. Машините опремени и со микропроцесор и со регулатор на температура може да се ракуваат со целосно автоматско или полуавтоматско работење. Детектор на цвест за да ја покаже вистинската брзина на трчање на ткаенината и неговото време на циклус по вртежи.Цвест може исто така да се открие автоматски. Спецификација
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за боење со висок притисок, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за боење со висок притисок производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
AM-OAE
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за брзо боење со висока температура КарактеристикиПред триесет години,кога сите сè уште ја користеа машината за боење со долга форма што троши многу вода,го презедовме водството во лансирање на повеќе вода-заштеда на машина за боење во тркалезна форма синхроно со друга европска фабрика,така што ние сме пионерите на овој вид машина за боење во круг форма.Ревидиравме малку од нашата УС-ОХД машина за боење што ја опремивме уредот за плетење на крајот од цевката за боење,да бидете сигурни дека ткаенините паѓаат до комората за боење уредено за да се избегне заплеткување и да се подобри боење,исто така ја зголемуваме комората за боење за да го зголемиме капацитетот на секоја комора на 250 кг.Овој модел има многу низок однос на алкохол од околу 1:4~5.Во споредба со традиционалната машина за боење со долги цевки,тоа може значително да ја намали потрошувачката на вода,волумен на пареа,потрошувачка на енергија,помошна употреба,емисии на јаглерод диоксид и волумен на третман на отпадни води.Тоа е еколошка машина за боење. Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за боење со висок притисок, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за боење со висок притисок производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
AM-OHDP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за брзо боење со нормален притисок преку проток Изборен СПЕЦИЈАЛНИ УРЕДИ ДА БИДАТ ОПЦИЈА Детектор на споеви за да се покаже вистинската брзина на трчање на ткаенината.И неговото време на циклус по револуција, како и автоматско наоѓање на цвест. Мерач на проток прецизно да се контролира нивото на водата. Програмиран систем за дозирање за да се напојува хемикалијата линеарно,зголемено или намалено. Спецификации
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за боење со висок притисок, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за боење со висок притисок производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
AM-SF
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Нашите добро опремени објекти и одлична контрола на квалитетот во сите фази на

Машина за боење со висок притисок

ни овозможува да се гарантира целосна клиент? И задоволство.