Машина за боење на погон на конвеер

ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD. е моден производителот, како и извозник на големо, со нашата сопствена фабрика се наоѓа во Taiwan Машина за боење на погон на конвеер. Со кои се промовира нашите производи на Северна и Јужна Америка, Европа, Африка, Средниот Исток, Југоисточна Азија. До сега, имаме поголеми СТОКИ вкупно повеќе од 100 стилови, ако имате било какви условот ве молиме контактирајте не на. Очекувам да се изгради трговски односи со вас.
Prefroming во согласност со принцип на "во однос на квалитетот, како број 1, искрена соработка, проширување на иновациите и нагласок извршување" нашата компанија добредојде домашни и странски стари и нови пријатели да се консултираат нашите

Машина за боење на погон на конвеер

.
 • Машина за боење на погон на конвеер - AM-ICD-W
Машина за боење на погон на конвеер
модел - AM-ICD-W
Интелигентна машина за бојадисување со висок притисок со преносен транспортер
 • Нова генерација машина за боење со светски патентиран.
 • Револуционерна иновација,Environmentивотна средина.
 • Заштедете повеќе од 65%на вода,пареа,електрична енергија,и помошни,намали 65%на отпадни води и емисија на СО2.
 1. Екстремен низок и уни-сооднос на алкохол:1:2.5~3.5
 2. Постојана брзина
 3. Брза циркулација
 4. Процес на боење контролиран или според времето на циклусот или според времето на часовникот
 5. Променливо време на процесот на боење
 6. Совршена репродуктивност
 7. Без заплеткување и брзо испирање
 8. Без триење
 9. Екстремна мала тензија,без виткање на работ
 10. Одлично униформно боење
 11. Интелигентен целосно автоматски систем за управување
 12. Одвод на висока температура од висока температура,плакнење и ладење
 13. Екстремна мала потрошувачка на енергија
 14. Обложување на тефлон
 15. Вграден во разменувач на топлина
 16. Хемиски прав се храни директно
 17. Оптимално програмирање на боење
 18. Мулти-систем за плакнење на функции
 19. CCRW-систем
 20. Држете го подот сувACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
AM-ICD-W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Интелигентна машина за бојадисување со висок притисок со преносен транспортер Нова генерација машина за боење со светски патентиран. Револуционерна иновација,Environmentивотна средина. Заштедете повеќе од 65%на вода,пареа,електрична енергија,и помошни,намали 65%на отпадни води и емисија на СО2. Опремени со најдобар квалитет на материјал и додатоци произведени во Германија,Италија и Јапонија. Светски патенти за пронајдоци, вклучувајќи У.С..А..,У.К..,Евра,Италија,Германија,Кина,Тајван,Грција,Турција,Индија,Јапонија,Тајланд,Индонезија,Малезија,Кореја&пеколен;&пеколен;итн. Костум за плетени ткаенини. Целосно автоматска контрола. Помогнете да ги обоите куќите да ги намалат трошоците за производство и да ја подобрат конкуренцијата. Подобрување на работната средина на куќите за боење. Намалете го барањето на операторот’вештина.
ACME MACHINERY INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за боење на погон на конвеер, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за боење на погон на конвеер производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AM-ICD-K
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings